Resultat från år 2016

Placering

            Hund

Förare Poäng
1 SE39650/2013 Bernerboets Chilli Ing-Marie Olsson                   32 p
2 SE31731/2011 Nellyvill’s In Your Dream                                 Sanna Andersson 29 p
3 SE20035/2014 Brånslättens Chili Con Carne Ing-Marie Johansson 27 p
4 SE26849/2015 Werner Wix Wera Kristina Lundström 25 p
5  SE15708/2016 Bernerbrukets Tassel Helene Kronblad 25 p
6 SE58951/2011 Ekespångs Xilinhot Anette P Johansson 25p
7  SE15710/2014 Bernerbrukets Twitter Karina Larsson 23 p
8 SE62792/2009 Ekespångs Unika Anette P Johansson 22 p
9  SE47590/2012 Doremis Qillen McD Birgitta Palo Johansson 20 p
10 SE14736/2014 Bernerdalens Mercedes Elisabeth Sahlin 19 p
11 SE 24229/2016 Ari-Lahb Nemo av Kamperhaugbamsen Anna Fronth 18 p
12 SE34961/2014 Wiitch-hoo’s Compiz Frida Svensson 17 p
13 SE18454/2012 Hildabus Aska Åse Lindquist 16 p
14 S69833/2008  Eklövens Hope For Luck Catharina Fohlin 12 p
15 SE34962/2014 Wiitch-Hoo’s Crimzkramz Sanna Andersson 11 p
16 SE32753/2013 Carnavals Rosabella Siw Eriksson 11 p
17 SE62795/2011 Fohlinans Tiana Catharina Fohlin 11 p
18 S26154/2009   Bernerdalens Evita Linda Luchterhand 10 p
19 SE33052/2014 Eklövens Yellow Rose Annica Peterson 8 p
20 SE42005/2013 Fohlinans Clawd Gunilla Johansson 7 p
21 SE31624/2014 Doremis Tricolora Dokri  Ingalill Nilsson Springare 7p
22 SE26104/2015 Berntiers Keep In Touch Anna Adrians 6 p

 

Resultat från tidigare år

2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015

Poängberäkningar.
Gällande från 2012-01-12

Poäng Lydnad Bruks Agility Drag Viltspår Rallylydnad
1 Start lydnadsklass I Start appell Start agility Start allmändrag Start anlagsklass Start rallylydnad
2 2:a pris lydnads klass I Godkänd appel Resultat från lagkl agility Godkänd allmändrag Godkänd anlagsklass. Pris i öppenklass Erhållit diplom i nybörjarklass
3 1:a pris lydnkl I
2:a pris lydnkl II
Uppflyttad till lägre,
godk lägre
0;at lopp i agilitykl I , vinst i agility lagkl Fullföljt AP I 1:a pris i öppenklass Erhållit diplom i fortsättningsklass
4 1:a pris lydnkl II 2:a pris lydnkl
III
Uppflyttad till högre, godk högre Uppflyttad till agilitykl II Godkänd AP I Fullföljt AP II med minst 110 poäng 1:a pris med HP i öppenklass Erhållit diplom i avancerad klass
5 1:a pris lydnkl III
2:a pris lydnkl elit
Uppflyttad elit 0;at lopp  i agilitykl II Godkänd AP II Fullföljt AP IIImed minst 120 poäng   Erhållit diplom i mästarklass
6 1:a lydnkl elit Godk elit Uppflyttad till agilitykl III Godkänd AP III     
7 Caciob I lydnkl elit Cert poäng 0;at lopp  i agilitykl III         
8   CERT CERT