Resultat från år 2011

Placering Hund reg nr Förare Poäng
1 Runezzaz Amazing Wind S58506/2004 Kristin Holmberg 27
2 Dalaleds Öh Roffe S23034/2002 Anders Andersson 25
3 Doremis Yonita S69130/2006 Ingalill Nilsson-Springare 21
3 Glotterskogens Karamilla Kummin S38584/2008 Inga-Marie Jonsson 21
3 Calmaritens Koccos SE11463/2010 Kristina Lundström 21
6 Björnligans Bluffa Björnbus S45265/2007 Ing-Marie Olsson 20
6 Bernerdalens Åza S55464/2007 Ulla Söderqvist 20
8 Alppikellon Emilia S49130/2007 Barbro Simarro 18
8 Bernerdalens E De Bruce S26152/2009 Ulrika Hansson 18
8 Montmorzys Bolero S32315/2007 Heléne Kronblad 18
11 Lovahagens Humble-Bee S24416/2009 Åse Lindquist 17
12 Zandrina's Shakira S15760/2006 Ingrid Albrecht 16
13 Runezzaz Akira Queen S58504/2004 Pernilla Svedjeby 15
14 Bernerdalens Irish Coffee SE17938/2011 Ulrika Hansson 14
15 Gangsterluvans Olle Olympus S14102/2008 Karina Larsson 13
16 Berntiers Forward S12681/2006 Johanna Bidner 12
17 Lordchamp Fago By The Devil S27918/2006 Cinzia Lundgren 11
18 Björnligans Derivata Björnbus S40977/2009 Ute Ruegg 10
19 Doremis Zamuraj s17055/2007 Birgitta Palo Johansson 9
20 Bauernhofs Zoe S60423/2004 Ing-Marie Olsson 7
21 Lilltäks Inez S64806/2007 Kalle Skattman/Toril Melangen 2

Resultat från tidigare år

2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010

 

Poängberäkningar.
Gällande från 2012-01-12

Poäng Lydnad Bruks Agility Drag Viltspår Rallylydnad
1 Start lydnadsklass I Start appell Start agility Start allmändrag Start anlagsklass Start rallylydnad
2 2:a pris lydnads klass I Godkänd appel Resultat från lagkl agility Godkänd allmändrag Godkänd anlagsklass. Pris i öppenklass Erhållit diplom i nybörjarklass
3 1:a pris lydnkl I
2:a pris lydnkl II
Uppflyttad till lägre,
godk lägre
0;at lopp i agilitykl I , vinst i agility lagkl Fullföljt AP I 1:a pris i öppenklass Erhållit diplom i fortsättningsklass
4 1:a pris lydnkl II 2:a pris lydnkl
III
Uppflyttad till högre, godk högre Uppflyttad till agilitykl II Godkänd AP I Fullföljt AP II med minst 110 poäng 1:a pris med HP i öppenklass Erhållit diplom i avancerad klass
5 1:a pris lydnkl III
2:a pris lydnkl elit
Uppflyttad elit 0;at lopp  i agilitykl II Godkänd AP II Fullföljt AP IIImed minst 120 poäng   Erhållit diplom i mästarklass
6 1:a lydnkl elit Godk elit Uppflyttad till agilitykl III Godkänd AP III     
7 Caciob I lydnkl elit Cert poäng 0;at lopp  i agilitykl III         
8   CERT CERT